Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > „Polska pod Krzyżem” 14.09.2019

„Polska pod Krzyżem” 14.09.2019

Zakopane, Rokitno, Suchcice – to miejsca, w których wierni połączą się w modlitwie z ogólnopolskim wydarzeniem „Polska pod Krzyżem” organizowanym na lotnisku we Włocławku. Tym samym modlitwa popłynie od wschodu Polski (Suchcice) aż do zachodu (Rokitno) i od północy (Włocławek) do południa (Zakopane). Do dzisiaj zgłoszonych jest 350 punktów modlitwy z całej Polski.

„W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę” – piszą organizatorzy. „To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego” – wzywają.

Do ogólnopolskiej akcji dołącza się również nasza parafia. Zapraszamy w sobotę 14 września na godz. 17:00  do wspólnej modlitwy. Będziemy wspólnie rozważać tajemnice bolesne różańca, adorować krzyż oraz odprawimy Msze świętą.

Dodaj komentarz

Top