Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Light for Life 2019 – podaj Słowo

Light for Life 2019 – podaj Słowo

Po raz trzeci w nowej formule w Wambierzycach odbył się Festiwal Młodych „Light for Life”. Na terenie sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin, zgromadziło tysiące młodych ludzi.

Festiwalowa atmosfera, muzyka, taniec, dobra zabawa! Festiwal Młodych Light For Life to największe wydarzenie ewangelizacyjne w Diecezji Świdnickiej.

Wzorem ubiegłego roku na uczestników czekało wiele niespodzianek wrażeń i atrakcji. Do południa odbyła się spowiedź oraz konferencja Jana Meli – Były takie momenty, że nie wierzyłem w to, że Pan Bóg jest dobry. 17 lat temu, po wypadku w wyniku porażenia prądem, (…) wydawało mi się, że lekarze wycieli mi coś ważniejszego. Myślałem, że „wycięli” mi nadzieję, sens mojego życia, że niepełnosprawność to koniec świata – wspominał tę i inne trudne chwile ze swojego życia.

W czasie festiwalu młodzi mogli również odwiedzić przygotowany dla nich strefy, które prowadzili m.in. Patrycja Hurlak – nawrócona aktorka, s. Anna Bałchan – pracująca z kobietami i dziećmi w potrzebie, nawrócony były narkoman Andrzej „Kogut” Sowa, s. Wirginia Mielcarek OP i ks. Łukasz Bankowski. Była też adoracja Najświętszego Sakramentu i  koncerty Arkadia i „Trzeciej Godziny Dnia”.

Wśród ponad 2,5 tys. uczestników nie zabrakło także świebodzickiej młodzieży, która przybyła wraz z opiekunami, ks. Wojciechem Oleksym, ks. Wiktorem Bednarczykiem, kl. Jarosławem Biłozorem i katechetom Marianem Kocikiem.

Organizatorem spotkania było Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży na czele z duszpasterzem ks. Pawłem Kilimnikiem, wolontariusze oraz ojcowie franciszkanie, kustosze sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin.

Dodaj komentarz

Top