Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Obchody Triduum Paschalnego 2020 – Program

Obchody Triduum Paschalnego 2020 – Program

Od Wielkiego Czwartku, który w tym roku przypada 9 kwietnia, Kościół rozpoczyna uroczyste obchody Triduum Paschalnego, w czasie którego będzie wspominać mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W Wielki Czwartek liturgia uobecnia Ostatnią Wieczerzę, ustanowienie przez Jezusa Eucharystii oraz kapłaństwa służebnego.

Ze względu na epidemię, sprawowane bez udziału wiernych. Transmisja na żywo przez facebook’a. Dostęp przez stronę internetową parafii.

Transmisja pod adresem: https://www.facebook.com/sw.albert.swiebodzice/

WIELKI CZWARTEK

Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek jest pamiątką ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna się czas Triduum Paschalnego.

  • Msza św. o godz. 1800
  • Adoracja Najśw. Sakramentu w tabernakulum po liturgii do godz. 2100

Prosimy o zachowanie limitów uczestników adoracji (do 5 osób)

Zgodnie z zaleceniami Administratora Apostolskiego, wyjątkowo w tym roku nie przygotowuje się ozdobnej kaplicy adoracji. Najświętszy Sakrament będzie przechowywany w tabernakulum. W czasie adoracji nie rozważamy Męki Pańskiej. Będziemy to czynić dopiero w Wielki Piątek.

WIELKI PIĄTEK

 

Wielki Piątek upamiętnia mękę i śmierć Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Tego dnia na znak żałoby nie sprawuje się na całym świecie Mszy św., a Liturgię Wielkiego Piątku. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Bożego Grobu.

  • 800– Wystawienie Najśw. Sakramentu (do wieczornej liturgii)
  • 1800– Liturgia Wielkiego Piątku
  • Adoracja Najśw. Sakramentu przy Bożym Grobie do godz. 2200(rozważanie Męki Pańskiej)

Zakazuje się adoracji krzyża przez ucałowanie i dotykanie

Prosimy o zachowanie limitów uczestników adoracji (do 5 osób)

Zachęcamydo adoracji indywidualnej, z zachowaniem obowiązujących przepisów

WIELKA SOBOTA

Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Obowiązuje nadal cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Tego dnia istotnie Kościół w milczeniu trwa przy Chrystusie leżącym w grobie. Wieczorna Liturgia Wigilii Paschalnej jest najbogatszą liturgią i w czasie jej trwania zaśpiewamy radosne Alleluja.

W tym roku nie organizuje się tradycyjnego błogosławieństwa pokarmóww kościołach i w kaplicach oraz innych miejscach. W związku z tym należy odmówić modlitwę błogosławieństwa pokarmów w niedzielny poranek, której tekst jest dostępny na naszej stronie internetowej oraz w gablocie ogłoszeniowej przed kościołem.

  • 800– 1900– Wystawienie Najśw. Sakramentu

Prosimy o zachowanie limitów uczestników adoracji (do 5 osób)

  • 2000– Liturgia Wigilii Paschalnej
  • Liturgią Wigilii Paschalnej rozpoczynamy okres świętowania Wielkiej Nocy. Po liturgii nie ma adoracji Chrystusa w Grobie, ponieważ zmartwychwstał.

Niedziela Zmartwychwstania

600 – Rezurekcja (transmitowana)

Nie ma Mszy św. o godz. 800

Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym:

930,

1045 (transmitowana),

1200,

1800 (transmitowana)

  

Poniedziałek Wielkanocny

  • Msze św. w porządku niedzielnym:

800, 930, 1045(transmitowana), 1200, 1800(transmitowana)

Dodaj komentarz

Top