Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > „Mała Arabka” na spotkaniu Bractwa Szkaplerznego

„Mała Arabka” na spotkaniu Bractwa Szkaplerznego

XII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, parafia Św. Brata Alberta Świebodzice

Po kilkumiesięcznej przerwie swoje spotkania formacyjne wznowiła parafialna grupa Bractwa Szkaplerznego. Głównym tematem rozważań było życie  palestyńskiej świętej, siostry Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, zwanej popularnie „Małą Arabką”.

Parafia Św. Brata Alberta ŚwiebodziceMariam Baouardy (1846-1878), która w klasztorze przybiera imię Marii od Jezusa Ukrzyżowanego a powszechnie znana jako Mała Arabka jawi się jako osoba obdarzona życiem fascynującym i nadzwyczajnym. Jej 32 lata spędzone na ziemi są świadectwem całkowitego ofiarowania Bogu, przez co staje się przejrzystym świadkiem tych tajemnic, które zostają objawione ludzkości na kartach Ksiąg Świętych. Jej życie jawi się jako żywa księga zapisana literami wiary, nadziei i miłości.
Ta palestyńska Błogosławiona zachwyca z jednej strony swoją prostotą i naturalnością, z drugiej zaś swą głęboką mądrością wypływającą ze szczególnego otwarcia na moc Ducha Świętego. Jako córka Galilei pragnie przekazać nam żywe orędzie z tej ziemi, którą Bóg wybrał jako kraj patriarchów, proroków, apostołów, a także jako Ojczyznę Jezusa i Jego Matki. 

Święta odznaczała się głęboką pokorą, często mówiła o sobie: „małe nic”. Posiadała wiele łask i darów nadprzyrodzonych, nosiła również na swoim ciele stygmaty. Zmarła w 1878 roku w Betlejem, kanonizował ją papież Franciszek 17 maja 2015 roku.

Dzięki życzliwości naszych wspólnotowych braci mogliśmy obejrzeć film poświęcony świętej zatytułowany „Mała Arabka i Matrix„. Ten bogaty w treść pięknego życia z Chrystusem film można zobaczyć też You Tube.

Spotkanie naszej szkaplerznej wspólnoty odbyło się w nowo wykończonej sali w domu parafialnym.

Dodaj komentarz

Top