Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Gdzie Bóg płacze i świat milczyTY DZIAŁAJ

14 listopada (niedziela) obchodzimy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku ten dzień jest poświęcony mieszkańcom Libanu. Kryzys ekonomiczny jaki dotknął mieszkańców tego kraju doprowadził do bezrobocia sięgającego 70%. Dziś brakuje niemal wszystkiego. Może to doprowadzić do sytuacji, w której zamieszkujący Liban chrześcijanie zostaną zmuszeni do ucieczki z tego pięknego fragmentu Ziemi Świętej, której patronuje św. Ojciec Charbel. Od wybuchu w porcie bejruckim w sierpniu 2020 r. zorganizowano już transporty z żywnością, pomoc finansową, leki oraz środki czystości. Dzień Solidarności pozwoli nam przygotować kolejną, niezbędną pomoc.

Dodaj komentarz

Top