Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Idźmy naprzód z nadzieją – XVII Dzień Papieski

Idźmy naprzód z nadzieją – XVII Dzień Papieski

Dzień papieski Świebodzice, par. Św. Brata Alberta

W całym kraju 8 października obchodziliśmy XVII Dzień Papieski, któremu towarzyszyły liczne wydarzenia duchowe i kulturalne. Oprócz tego prowadzona była przykościelna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W tym dniu w naszym kościele podkreśliliśmy papieski charakter tego dnia. Licznie zgromadzone dzieci po Mszy Św. o godz. 10.45 spontanicznie odegrały scenę powitania papieża Jana Pawła II, który przybył do naszej świątyni i skierował do młodych m.in. następujące słowa:

Przyszłość Polski zależy od was. I musi od was zależeć! To jest nasza ojczyzna! To jest nasze być i nasze mieć!

Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego – „Idźmy naprzód z nadzieją” – zaczerpnięte jest z listu apostolskiego św. Jana Pawła II „Novo millennio ineunte” wydanego zakończenie Roku Jubileuszowego 2000 – jest to zaproszeniem do tego, by poprzez Dzień Papieski docierać do głębi nauczania Papieża-Polaka.

Od 2001 roku niedziela bezpośrednio poprzedzająca 16 października jest Kościele w Polsce przeżywana jako Dzień Papieski. Z pomysłem wyszła powołana w 1999 roku przez Episkopat Polski fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Obchody mają również upowszechnić nauczanie Jana Pawła II. Tę inicjatywę Kościoła w Polsce Jan Paweł II określił już za życia, jako pomnik najbliższy jego sercu.

Dodaj komentarz

Top