Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Ostatnie nabożeństwo fatimskie w roku setnej rocznicy objawień

Ostatnie nabożeństwo fatimskie w roku setnej rocznicy objawień

Nabożęństwo fatimskie, październik 2017, par. Św. Brata Alberta Świebodzice

W piątkowy wieczór wierni zgromadzili się w kościele parafialnym na nabożeństwie fatimskim, któremu przewodniczył wikariusz ks. Mirosław Benedyk. To szczególne nabożeństwo, ponieważ było ono ostatnim w roku, w którym Kościół obchodził 100-lecie objawień fatimskich.

Tego dnia modlitwy wraz dziećmi i młodzieżą rozpoczęliśmy modlitwą różańcową, którą poprowadziła wspólnota „Róż Żywego Różańca” przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Następnie Mszy św. przewodniczył i homilie wygłosił ks. proboszcz Daniel Szymanik, w której podkreślił rolę Maryi w historii zbawienia, w dziejach świata i życiu każdego z nas, powracając do wydarzeń z roku 1917 i cudu potwierdzającego objawienia Maryi, tzw. cudu słońca.

Po Eucharystii, odczytano intencje wiernych zapisane w księdze fatimskiej i po rozważeniu jednej z tajemnic różańcowych wyruszono w procesji światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na koniec ks. Mirosław podziękował wszystkim, który w tym ważnym roku jubileuszu objawień fatimskich zechcieli być razem z Maryją i zgłębiać jej przesłanie, które można streścić w słowach jednej ze zwrotek pieśni „Z dalekiej Fatimy„: Różaniec, pokuta i umartwienie są naszym ratunkiem i ocaleniem. Nabożeństwo zakończyło się odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

Dodaj komentarz

Top