Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Dwaj bracia będą służyć przy ołtarzu

Dwaj bracia będą służyć przy ołtarzu

Grono ministrantów naszej parafii powiększyło się o nowych chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu przede wszystkim w czasie Eucharystii.

Podczas Mszy św. 3 lipca o godz. 10.45 ks. Proboszcz poświęcił komże oraz pobłogosławił nowych ministrantów, którzy pierwszy stanęli przy ołtarzu w stroju liturgicznym. A są nimi dwaj bracia Dorian i Xavier Wośko. Mamy nadzieję, że z pomocą łaski Bożej dobrze będą wypełniać swoje zobowiązania. Zanim chłopcy zostali ministrantami zdobywali wiedzę i umiejętności pod czujnym okiem opiekuna Służby Liturgicznej dk. Jakuba Zajadłego.

– Posługa ministranta, do której zostali dopuszczeni wasi synowie jest potrzebna Kościołowi i bardzo przez Kościół ceniona. Ministrant bowiem pomaga kapłanowi przy sprawowaniu świętych obrzędów, szczególnie podczas Mszy Św. Od tej pory ci chłopcy będą nosić świętą księgę, a także krzyż, zwycięski sztandar naszej wiary, będą dawać znaki dzwonkami, podawać dary ofiarne oraz na cześć Boga nosić kadzidło i światło – mówił ks. proboszcz Daniel Szymanik.

Życzymy nowym ministrantom, aby byli chlubą całej rodziny i naszej parafii, a swoim postępowaniem i dobrze wypełnionymi obowiązkami godnie służyli na Chwałę Pana.

Na Chwałę Boga w Trójcy Świętej Jedynego przyjmujemy tych chłopców do grona ministrantów.

Dodaj komentarz

Top