Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Lipcowe nabożeństwo fatimskie

Lipcowe nabożeństwo fatimskie

Tradycyjnie w trzynasty dzień miesiąca zgłębiając orędzie fatimskie wierni naszej parafii zgromadzili się na Eucharystii, a następnie przeszli w procesji światła z figurą Matki Bożej.

W lipcowy wieczór Mszy św. przewodniczył ks. Damian Kowalski, w homilii zwrócił szczególną uwagę na trzy aspekty życia duchowego, do których wzywa Maryja: nawrócenie, pokuta i modlitwa różańcowa.

Przypomnijmy, że 13 lipca 1917 roku Maryja pokazała trzem pastuszkom wizję piekła mówiąc:  – Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Żeby je ratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli się zrobi to, co wam powiem, wielu przed piekłem zostanie uratowanych i nastanie pokój na świecie.

Pan Bóg daje zobaczyć grzech, nie aby zostać przygniecionym przez ten grzech, ale aby skierować się ku Miłości Bożej, aby zobaczyć prawdziwe szczęście, do którego człowiek jest powołany. Odpowiadajmy na wezwanie Maryi do modlitwy wynagradzającej.

 

 

Dodaj komentarz

Top