Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Diecezjalny Dzień Młodzieży. Wałbrzych, Aqua Zdrój.

Diecezjalny Dzień Młodzieży. Wałbrzych, Aqua Zdrój.

W sobotę w Wałbrzychu 2 kwietnia odbyło się Diecezjalne Spotkanie Młodzieży, była to także 11. rocznica odejścia do Domu Ojca, św. Jana Pawła II i zarazem ostatni dzień diecezjalnej peregrynacji symboli Światowych Dni Młodzieży.

Dzień Młodzieży Wałbrzych, diecezja świdnickaWokół krzyża i ikony Światowych Dni Młodzieży spotkała się młodzież z terenu całej diecezji na terenie centrum rekreacji Aqua Zdrój na wałbrzyskim Białym Kamieniu. Około południa hala wypełniła się śpiewem uwielbienia młodych ludzi, którzy dziękowali Bogu za dar wiary, za Jego zbawienie, za Kościół i papieża oraz doświadczenie ŚDM.

O godz. 15.00 młodzież zgromadziła się na stadionie „Górnika” gdzie już po raz 12 odbyła się​ Msza św. w rocznicę śmierci Jana Pawła II. Koncelebrowało ją blisko stu kapłanów, a uczestniczyło około 3,5 tys. wiernych z Wałbrzycha i całej diecezji świdnickiej. Uroczystej Eucharystii pod krzyżem milenijnym na Chełmcu przewodniczył i homilię wygłosił bp Ignacy Dec.

Po Eucharystii młodzież wróciła na halę widowiskową, aby wziąć udział w koncercie zespołu New Life M. prezentującą chrześcijańską muzykę. Wszystko zakończyło się Apelem Jasnogórskim o symbolicznej godzinie 21.37.

Wśród setek młodych ludzi, nie zabrakło także reprezentantów naszej parafii.

Dodaj komentarz

Top