Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Rekolekcje Wielkopostne: Krampus odbiera nam radość

Rekolekcje Wielkopostne: Krampus odbiera nam radość

W czwartym tygodniu Wielkiego Postu (w dniach 31 marca – 3 kwietnia) w naszej parafii przeżywaliśmy czas rekolekcji świętych. Przez cztery dni słowo Boże głosił ks. Krystian Puszka, proboszcz parafii św. Mikołaja w Sausal w Austrii.

Rekolekcje wielkopostne to taki szczególny i wyjątkowy czas w roku liturgicznym Kościoła. Jest to czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi. Czas rekolekcji jest bardzo znanym aktem pokutnym w Kościele od wieków – aktem duchowych ćwiczeń.

Podczas tegorocznych rekolekcji ks. Krystian Puszka, na co dzień pracujący w parafii św. Mikołaja w Austrii, porównywał Kościół w Austrii do Kościoła w Polsce. Podczas podsumowania stwierdził, iż po mimo wielu różnic kulturowych, wszyscy należymy do Jednego Kościoła Chrystusowego.

Dodaj komentarz

Top