Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Spotkanie z młodzieżą – o Facebooku

Spotkanie z młodzieżą – o Facebooku

Podczas rekolekcji wielkopostnych, młodzież z naszej parafii uczestniczyła w konferencji – ks. Krystian Puszko przekonywał naszą młodzież, aby jak najlepiej wykorzystała czas przygotowania do bierzmowania. Przestrzegał przed niebezpieczeństwem uzależnienia od internetu.

Młodzi ludzi z ogromnym zainteresowaniem słuchali duszpasterza z Austrii, który porównywał przygotowanie do bierzmowania w Polsce i Austrii. Rekolekcjonista zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo uzależnienia  młodych ludzi od portali społecznościowych.

Uzależnienie od social mediów staje się dziś epidemią. Choć formalnie nie jest uznawane za chorobę, może siać w życiu spustoszenie. Szczególnie narażone na uzależnienie są osoby z problemami emocjonalnymi i z trudnościami z nawiązywaniem relacji, z niskim poczuciem własnej wartości, które na Facebooku mogą łatwo te deficyty rekompensować, udając piękniejszych i mądrzejszych, niż są.

Dodaj komentarz

Top