Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Świadectwo Wiary – Osiedlowa Droga Krzyżowa

Świadectwo Wiary – Osiedlowa Droga Krzyżowa

W rozmodlonej atmosferze zbliżających się świąt wielkanocnych, nasi parafianie uczestniczyli w drodze krzyżowej, która przeszła ulicami osiedla Piastowskiego.

Trasa Drogi Krzyżowej przebiegała ulicą Mieszka Starego, Henryka Pobożnego, Piasta i Księcia Bolka. Po Eucharystii sprawowanej o godz. 18.00 nabożeństwu pasyjnemu przewodniczył ks. Wojciech Oleksy, wikariusz naszej parafii. Rozważania kolejnych stacji podjeli się kandydaci do bierzmowania.

Między rozważanymi stacjami Drogi Krzyżowej poszczególne grupy wiernych m.in Służba Liturgiczna, Ewangelizacyjna Grupa Teatralna, Róże różańcowe, rodzice, młodzież, dziadkowie, kapłani, mężczyźni, kobiety, niosły wielki, drewniany krzyż.

Wspólna modlitwa pozwoliła mieszkańcom na chwilę refleksji. Uczestnicy śpiewali tradycyjne pieśni, mieli świece, pochodnie i znicze. Dziękujemy wszystkim za świadectwo wiary.

Dodaj komentarz

Top