Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > I Dekanalne Mistrzostwa Ministrantów w Kręgle

I Dekanalne Mistrzostwa Ministrantów w Kręgle

8 lutego na początku zimowych ferii w Miejskiej Kręgielni w Świebodzicach zostały rozegrane I Dekanalne Mistrzostwa Ministrantów w Kręgle. W zawodach wzięło udział 19 ministrantów z Dekantu Świebodzice.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej Mszy Św. sprawowanej w kościele św. Mikołaja, której przewodniczył ks. Damian Kowalski – wikariusz, homilię wygłosił ks. Wojciech Oleksy – Dekanalny Duszpasterz Ministrantów.

– Czas ferii to dobry czas, w którym możemy wzmocnić naszą dekanalną ministrancką wspólnotę. Przez wspólną inicjatywę gry w kręgle, możemy nie tylko ze sobą rywalizować, ale możemy się bliżej poznać. Możemy bliżej poznać Pana Jezusa, którego za chwilę przyjmiemy – mówił, zachęcając ministrantów z całego dekanatu do otwartości na siebie.

Ministranci rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii Junior zwyciężył Mateusz Socha z wynikiem 191 pkt. par. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Cierniach. Drugie miejsce zajął Miłosz Dylewski 164 pkt. par. św. Brata Alberta, Trzecie miejsce Kacper Nawojski 145 pkt. par. św. Brata Alberta.

W kategorii młodszych zawodników wygrał Karol Kaczmarek 149 pkt. par. św. Brata Alberta w Świebodzicach. Drugie miejsce zajął Marcel Pilarski 134 pkt. par. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Trzeci był Igor Król 101 pkt. z par. Św. Apostołów Piotra i Pawła.

Wręczenia pamiątkowych dyplomów, nagród, pucharów, medali dokonał ks. Wiktor Bednarczyk z Panem Ryszardem Kramarzem – pomysłodawcom turnieju. Ministranci z opiekunami składają podziękowania włodarzom Miasta Świebodzice za życzliwość i udostępnienie kręgielni. Sponsorem nagród był ks. kan. Józef Siemasz– Dziekan Dekanatu Świebodzice.

Mateusz Socha – ogromna radość z zwycięstwa.

Dodaj komentarz

Top