Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Służba Liturgiczna > Duszpasterz nie tylko od ministrantów

Duszpasterz nie tylko od ministrantów

Ministranci z ks. Wojciechem Oleksym, Świebodzice, Brat Albert

Jest od czterech miesięcy w parafii, ale wciąż się uczy i buduje relacje. Mowa o ks. Wojciechu Oleksym, który z ministrantami w ostatni weekend odwiedził stolicę Dolnego Śląska.

Budowanie relacji międzyludzkich to podstawa w dzisiejszym duszpasterstwie. Każda sposobność do spotkania z drugim człowiekiem to także okazja do głoszenia Jezusa Chrystusa. Grupa ministrantów żyje i rozwija się dzięki entuzjazmowi kapłana, umacniania jego osobistą świętością i przykładem. Rozwój wiary i posługiwanie łaski, powinny iść w parze z nieustanną troską o ludzi, realizowaną w wymiarze etycznym, psychologicznym i pedagogicznym.

W ostatnią sobotę października ministranci wraz ks. opiekunem i rodzicami odwiedzili Wrocław. Główną atrakcją był Aquapark i wspólny posiłek. Jednak nie mniejszą atrakcją była podróż pociągiem.

Ministranci do najważniejsza grupa parafialna, dlatego zgodnie z dokumentami Kościoła i nauczaniem papieży, kapłan tej wspólnocie poświęca najwięcej czasu. Jednakże nie tylko ministranci są pod opieką ks. Wojciecha. Także młodzież, która ostatnio miała swoje święto w Wambierzycach, oraz wyjazd integracyjny na paintball, czy dorośli, którzy wybierają z księdzem do Kalisza są pod stałą opieką duszpasterską naszego młodego wikarego.

Dodaj komentarz

Top