Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Światowy Dzień Misyjny 2018

Światowy Dzień Misyjny 2018

Światowy Dzień Misyjny 2018, Świebodzice

21 października 2018 r. Kościół na wszystkich kontynentach – zarówno w krajach bogatych, jak i biednych – obchodzi Światowy Dzień Misyjny.

Dzień ten w Polsce znany pod nazwą – Niedziela Misyjna. W tym roku towarzyszy jej hasło „Pełni Ducha i posłani”. Tego dnia we wszystkich kościołach i kaplicach świata katolicy swoimi modlitwami i ofiarami materialnymi będą wspomagać młode i biedne Kościoły na terytoriach misyjnych.

Wszystkie inicjatywy misyjne, podejmowane w tym dniu, według zamysłu i wskazań Stolicy Apostolskiej mają charakter powszechny. Ten światowy dzień solidarności w modlitwie i pomocy materialnej jest obchodzony już 92 raz.

„Papieskie Dzieła Misyjne wspierają wspólnoty, aby wzrastały razem w wierze, budując Kościoły, dzieląc się słowem Bożym, a także zapewniając udzielanie sakramentów”. Papieskie Dzieła Misyjne zachęcają wszystkich katolików, aby solidaryzując się z całym Kościołem, zadbały o to, aby w ich parafiach i wspólnotach nie pominięto tego dnia milczeniem.

 

Dodaj komentarz

Top