Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > II Festiwal Młodych w Wambierzycach – Light for Life

II Festiwal Młodych w Wambierzycach – Light for Life

Ignacy Dec, Kacper Buczek, Krzysztof Serafin, Dawid Wierzbicki, Aleksander Janiak Wambierzyce

Po raz drugi w nowej formule w Wambierzycach odbył się Festiwal Młodych „Light for Life”. Na terenie sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin, które w tym roku obchodzi 800-lecie istnienia, zgromadziło się ponad 2,5 tysiąca młodzieży.

Festiwalowa atmosfera, muzyka, taniec, dobra zabawa! Festiwal Młodych Light For Life to największe wydarzenie ewangelizacyjne w Diecezji Świdnickiej.

Wzorem ubiegłego roku na uczestników czekało wiele niespodzianek wrażeń i atrakcji. Do południa odbyła się spowiedź oraz konferencja Ireneusza Trojana z wydawnictwa RTCK (Rób to co kochasz). Ireneusz mówił, aby rozwijać siebie, by być najlepszym we wszystkich aspektach swojego życia, a dzięki temu dążyć do świętości.

Następnie zaczęła się strefa młodych. Każdy z uczestników mógł wybrać interesujący go temat i udać się na spotkanie do kolorowej grupy tak zwanej strefy których było aż 4. Strefa wytrwałości, taneczna, motywacyjna, drogowskazów. Największą popularnością cieszyła się strefa tańca. Każdy mógł wybrać coś co go interesuje i co sprawi mu radość, a przy tym można było znaleźć coś dla wzrostu duchowego.

Przyszedł czas także na wspólną Eucharystię ze wszystkimi uczestnikami tegorocznego festiwalu pod przewodnictwem Jego Ekscelencji księdza biskupa Ignacego Deca. W homilii biskup świdnicki zwrócił szczególną uwagę na sprawę głoszenia Bożego słowa w każdym środowisku życia. – Słowo Boże przyjęte, przemyślane i wprowadzane w nasze życie, jest do dzielenia się z drugimi. Pan Jezus, przed odejściem do nieba powiedział do uczniów: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. To głoszenie Ewangelii nie obejmuje jedynie warstwy werbalnej, warstwy słowa, ale jest głoszeniem także poprzez czyny, poprzez postawę życia. Mówiąc inaczej, jest zasiewem słowa Bożego naszym słowem i naszym życiem.

W godzinach południowych odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu. Młodzi adorowali Jezusa eucharystycznego na placu przed bazyliką. Rozważania do adoracji poprowadził ks. Rafał Masztalerz.

Wieczór zakończył się fantastycznym koncertem zespołu Exodus 15, rapera Arkadio oraz Michała Króla. Młodzi ludzie wychwalali Boga tańcem oraz śpiewem.

Wśród ponad 2,5 tys. uczestników nie zabrakło także świebodzickiej młodzieży, która przybyła wraz z opiekunami, ks. Wojciechem Oleksym i katechetami Marianem Kocikiem i Katarzyną Wroną.

Organizatorem spotkania było Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży na czele z duszpasterzem ks. Pawłem Kilimnikiem, wolontariusze oraz ojcowie franciszkanie, kustosze sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin.

LIGHT FOR LIFE, Wambierzyce 2018.

LIGHT FOR LIFE, Wambierzyce 2018.

Opublikowany przez Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin i Patronki Ziemi Kłodzkiej Sobota, 22 września 2018

LIGHT FOR LIFE, Wambierzyce 2018, Strefa Młodych cz. 2

LIGHT FOR LIFE, Wambierzyce 2018, Strefa Młodych cz. 2

Opublikowany przez Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin i Patronki Ziemi Kłodzkiej Sobota, 22 września 2018

LIGHT FOR LIFE, Wambierzyce 2018, Strefa Młodych cz. 1

LIGHT FOR LIFE, Wambierzyce 2018, Strefa Młodych cz. 1

Opublikowany przez Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin i Patronki Ziemi Kłodzkiej Sobota, 22 września 2018

One thought on “II Festiwal Młodych w Wambierzycach – Light for Life

Dodaj komentarz

Top