Strona Główna > Aktualności > Pilnowali Pana Jezusa

Pilnowali Pana Jezusa

czuwanie przy grobie, harcerze, Świebodzice, Albert

Już po raz trzeci harcerki i harcerze ZHR z Pierwszej Świebodzickiej Drużyny „Światło” im. św. Łucji i z Pierwszej Świebodzickiej Drużyny „Virtus” pełnili wartę honorową przy Grobie Pańskim.

Harcerze wartowali cały dzień, od wczesnych godzin rannych, do samego wieczora. Uroczyste zmiany robili co 30 min. Poza wymiarem służby polegającej na tradycji Straży Grobu Pańskiego wpisaną w historię parafii, harcerki i harcerze poprzez swoją postawę również modlili się i adorowali żywego Boga umieszczonego w monstrancji.

Na koniec dnia harcerki i harcerze uczestniczyli w Wigilii Paschalnej o godz. 20.00, włączając się w jej uroczystą oprawę.

Skład ZHR 1 Świebodzickiej Drużyny Harcerek „Światło” im. św. Łucji: Katarzyna Szafraniec, Julia Bazyluk, Zuzanna Prasek, Natasza Bylińska, Antonina Wiśniowska, Kinga Wołoch, Kinga Wiśniewska.

Skład ZHR 1 Świebodzickiej Drużyny Harcerzy „Virtus”: Sebastian Patryka, Józef Melańczuk, Aleksander Melańczuk, Aleksander Byliński, Konrad Tutro, Łukasz Wierzbicki.

Warto dodać, że równolegle adorację przy Grobie Pańskim pełnili także ministranci.