Strona Główna > Aktualności > Sport: Nasi ministranci młodsi wicemistrzami diecezji!

Sport: Nasi ministranci młodsi wicemistrzami diecezji!

VIII Turniej Piłki Nożnej Służby Liturgicznej - Strzegom 2016, Świebodzice, Św. Brat Albert

W sobotę 30 kwietnia nasi ministranci młodsi w składzie Maciej Król, Miłosz Dylewski, Alexander Janiak, Rafał Koszel, Jakub Nawojski, Gabriel Szklarczyk, wywalczyli wicemistrzostwo diecezji w piłce nożnej.

Spośród blisko 200 parafii diecezji świdnickiej do ścisłego finału zakwalifikowało się 16 najlepszych drużyn, które rywalizowały po raz ósmy w Strzegomiu o tytuł Mistrza Diecezji.  Drugie miejsce w tych rozgrywkach to największy sukces ministrantów w historii naszej parafii.

Turniej rozpoczęła uroczysta Msza Św. w kościele Najświętszego Zbawiciela, po niej zawodnicy rozpoczęli rywalizację równocześnie na trzech różnych boiskach. Mecze rozgrywane przy bardzo słonecznej pogodzie w czterech grupach czterozespołowych w  systemie każdy z każdym. Spotkania stały na wysokim poziomie. Po kilkugodzinnej walce główne trofeum wśród juniorów zdobyli ministranci z Kłodzka, którzy w finale pokonali naszych chłopców 4:0. Cały turniej przebiegł bardzo sprawnie dzięki dobrej koordynacji i pomocy pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. Pamiątkowe puchary oraz nagrody ufundował, a następnie wręczał burmistrz Strzegomia, dyrektor OSiR Strzegom i diecezjalny duszpasterz ministrantów ks.Krzysztof Ora.
Organizatorem turnieju była Diecezja Świdnicka oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. Celem zawodów było promowanie wśród ministrantów i lektorów zasad gry „fair play” jako gracz i kibic, popularyzacja piłki nożnej oraz propagowanie aktywnej formy spędzania czasu wolnego wśród ministrantów, lektorów i ceremoniarzy Diecezji Świdnickiej. Na koniec jeszcze serdeczne podziękowania dla pana Krzysztofa Króla, który czuwał nad taktyką turniejową naszych świebodzickich ministrantów.

Szczegółowe wyniki naszego zespołu:

Międzylesie – Świebodzice 0:2 (bramki: Nawojski, Król)
Strzegom – Świdnica 2:1
Świebodzice – Świdnica 2:1 (bramki: Szklarczyk, Nawojski)
Międzylesie – Strzegom 3:0
Międzylesie – Świdnica 3:1
Świebodzice Strzegom 0:2

mecze bramki punkty
1. Międzylesie, Boże Ciało         3 6:3 6
2. Świebodzice, Św. Brat Albert               3 4:3 6
3. Strzegom, Najświętszy Zbawiciel 3 4:4 6
4. Świdnica, Katedra 3 3:7 0