Jesteś tutaj
Strona Główna > Polecamy > Tysiącletnia Madonna – Matka Boża z Barda Śląskiego

Tysiącletnia Madonna – Matka Boża z Barda Śląskiego

W niedzielę 1 maja w kościołach naszej diecezji odczytano List pasterski Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca z okazji 50. rocznicy koronacji cudownej Figurki Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie.

Najnowsze badania potwierdziły, że cudowna bardzka figurka, wykonana z  drewna lipowego, pochodzi z początku XI wieku. Jest zatem najstarszą drewnianą figurką NMP w Polsce. Nie jesteśmy w stanie policzyć, ile milionów pątników przeszło przed tą cudowną figurką przez minionych tysiąc lat, ile łask i cudów wyprosili wierni w bardzkim sanktuarium za przyczyną Maryi.

W najbliższych tygodniach i miesiącach, z jeszcze większą uwagą, będziemy kierować nasze umysły i serca ku sanktuarium maryjnemu w Bardzie, gdyż w niedzielę 3 lipca br. minie 50 lat od ukoronowania Figurki Matki Bożej Bardzkiej z Dzieciątkiem, koronami papieskimi.

Zobacz cały list z okazji 50. rocznicy koronacji figurki.

O cudownej figurce Matki Bożej można zobaczyć także krótki felieton filmowy.

Dodaj komentarz

Top