Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Prosili o miłosierdzie

Prosili o miłosierdzie

Kolejna edycja akcji „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” odbyła się 28 września 2016 r. o godz. 15.00. W zeszłym roku objęła ona ponad 300 miast w Polsce i kilkadziesiąt na całym świecie. Po raz drugi ta modlitwa miała miejsce w Świebodzicach na placu przed naszym kościołem parafialnym.

Pomysł jest prosty: co roku w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny, gromadzić się na skrzyżowaniach ulic w różnych częściach świata i prosić o Miłosierdzie Boże dla siebie i świata całego. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia. Niech przez chwilę ucichnie zgiełk, by mógł być słyszalny święty szept koronki proszącej Pana Boga o wierność Jego Ewangelii, o pokój na ziemi, za prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców, o przebaczenie dla nich i o łaskę poznania Boga, jak również w intencjach ważnych dla społeczności, w której żyjemy.

Mieszkańcy osiedla Piastowskiego zebrali się na placu przed kościołem. W bardzo licznej grupie znaleźli się dzieci, młodzież i dorośli. Tak, jak w innych miastach, punktualnie o 15.00 zaczęto modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. Uczestnicy akcji modlili się o miłosierdzie dla siebie, bliskich, dla rodzin naszej parafii, diecezji, Kościoła i świata. Modlitwę poprowadził ks. Mirosław Benedyk. Po modlitwie wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.

Temu wydarzeniu modlitewnemu błogosławi także papież Franciszek.

»»» Zobacz galerię zdjęć z Iskry Bożego Miłosierdzia 2016 «««

img_0557

Dodaj komentarz

Top