Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Imieniny księdza seniora Józefa

Imieniny księdza seniora Józefa

W przeddzień liturgicznej uroczystości św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny nasi parafianie nie zapomnieli o ks. kan. Józefie Bernasiu o obchodzącym tego dnia swoje imieniny

W czasie trwających rekolekcji parafialnych w intencji solenizanta modlono się podczas Eucharystii, a przedstawiciele rady parafialnej wręczyli księdzu seniorowi kwiaty i podarek, życząc Bożego błogosławieństwa, wszelkiej pomyślności i dobrego zdrowia oraz szczególnej opieki i wstawiennictwa św. Józefa.

Ks. kan. Józef Bernaś z parafią św. Brata Alberta związany jest od blisko dwudziestu lat, kiedy to po pracy duszpasterskiej w archidiecezji częstochowskiej przybył na kapłańską emeryturę na nasze tereny, gdzie zamieszkiwały jego rodzone siostry. Ks. Józef był wielkim wsparciem w pracy duszpasterskiej dla pierwszego proboszcza ks. kan. Zenona Kowalskiego, który w tym czasie podejmował intensywne działania związanie z budową kościoła. Aktualnie ks. Józef w miarę możliwości, na tyle, jak pozwala zdrowie, sprawuje Msze święte w naszym kościele.

Dodaj komentarz

Top