Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Spotkanie duchowych pielgrzymów

Spotkanie duchowych pielgrzymów

W sobotę 8 sierpnia nasz Kościół stał się Kościołem Stacyjnym XVII Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Do naszej świątyni przyjechali pielgrzymi z całej diecezji

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. której przewodniczył ks. Bp. Ignacy Dec. W homilii natomiast, nawiązując do liturgii słowa, mówił o wierze, która uzdrawia. – W całym przesłaniu Kościoła chodzi o to, by ludzie wierzyli w Boże słowo, które przemawia dziś przez papieża, biskupów, kapłanów, diakonów, ale i przez świeckich katechetów czy świadków wiary. Po to głosi się słowo Boże w Kościele, żeby budzić wiarę w istnienie Boga, Jego miłość do człowieka i prawdy ostateczne – wymieniał biskup senior, dając Maryję za wzór wiary.

Dodaj komentarz

Top