Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Pielgrzmi w Strzegomiu

Pielgrzmi w Strzegomiu

Trwa pielgrzymka na Jasną Górę. Ze względu na epidemię pielgrzymka ma inną formę. We wtorek zostaliśmy zaproszeni do Strzegomia, gdzie w kościele stacyjnym wspólnie się modliliśmy za pielgrzymów.

Modlitwie przewodniczył ks. Biskup Marek Mendykt, Biskup Świdnicki. W homilii mówił o przeszywającej mocy słowa Bożego. – Przyjęcie tego słowa z wiarą sprawia, że człowiek na nowo odzyskuje pokój i radość życia. Choć problemy nie znikają, a może nawet czasem pojawia się ich znacznie więcej, to właśnie dzięki temu słowu człowiek otrzymuje siły, nadzieję i łaskę pozwalającą głosić światu, że Bóg żyje naprawdę. On żyje i zbawia – podkreślał ordynariusz, przypominając, że Chrystus gromadzi na Eucharystii lud, by karmić go nie tylko swoim Ciałem, ale i słowem.

Po Mszy św. pielgrzymi duchowi Adorowali Najświętszy Sakrament a następnie  wyruszyli w precesji z obrazem Jasnogórskiej Pani wokół bazyliki. W modlitewnym spotkaniu wzięli udział przedstawiciele naszej parafii wraz z ks. Wojciechem. Zdjęcia dzięki uprzejmości Gościa Świdnickiego.

W sobotę 8 sierpnia, nasz kościół  św. brata Alberta stanie się kościołem stacyjnym. Zapraszamy na Msze św. pod przewodnictwem ks. bp. Ignacego Deca o godz. 18:00 

Dodaj komentarz

Top