Jesteś tutaj
Strona Główna > Polecamy > Odwiedź z nami TORUŃ

Odwiedź z nami TORUŃ

Pielgrzymka Toruń, plakat, Albert Świebodzice

Nasza parafia organizuje wyjazd turystyczno-pielgrzymkowy do TORUNIA w sobotę 12 maja.  Zapisywać się można w zakrystii i u ks. Mirosława. Serdecznie zapraszamy.

Koszt wyjazdu i przewidzianych atrakcji to 149 zł.

PLAN DNIA:

Godz. 2.15 – Wyjazd ze Świebodzic do Torunia, plac obok basenu, os. Piastowskie

Godz. 9.00 – Przyjazd to Torunia i zwiedzanie miasta trasą „Toruń UNESCO”, a w niej m.in.: Zespół obronny Bramy Starotoruńskiej – Łuk Cezara – Ekonomia – Kościół Mariacki –  Rynek Staromiejski, Pierniki toruńskie i Piernikowa Aleja Gwiazd, Pałac Meissnera, Kościół Ducha św., gospoda flisacza, pomnik Kopernika, Flisak) – Łuk Cezara – Krzywa Wieża – Spichrze ul. Piekary – Brama Ducha Św. – Brama Żeglarska – Droga Królewska – Katedra Świętojańska – dawne Kolegium jezuickie – Mennica toruńska – Brama Mostowa i ul. Mostowa – Dwór Bractwa św. Jerzego i Baszta Wartownia – Przedzamcza zamku krzyżackiego – Rynek Nowomiejski (Ratusz Nowomiejski i dawny kościół Trójcy św. – Gospoda Pod Modrym Fartuchem, Apteka Pod Lwem, gospoda murarska, dawna siedziba komendanta Twierdzy Toruń) – Kościół i szpital św. Jakuba – ul. św. Katarzyny – ul. Strumykowa – Towarzystwo Naukowe w Toruniu – plac dominikański – Most Pauliński.

Pielgrzymka Toruń, plakat, Albert Świebodzice

Godz. 13.00 – rejs statkiem po Wiśle

Godz. 14.00 – obiad

Godz. 15.00 – Muzeum Toruńskiego Piernika – zwiedzanie i warsztaty wypieku piernika.

Godz. 16.15 – Planetarium: seans „W poszukiwaniu życia” dotyczy poszukiwania warunków do rozwoju życia na innych obiektach w Kosmosie.

Godz. 17.00 – przejazd: Radio Maryja, kościół Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej.

Godz. ok. 19.00 – Wyjazd z Torunia do Świebodzic

Godz. 1.30 – Przyjazd do Świebodzic

Dodaj komentarz

Top