Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > O powołaniu i o seminarium – spotkanie z klerykami

O powołaniu i o seminarium – spotkanie z klerykami

Mateusz Petrus, Świebodzice, Albert

W trwającym w Kościele Tygodniu Modlitw o Powołania do Służby w Kościele naszą parafię odwiedzili klerycy świdnickiego Wyższego Seminarium Duchownego.

Wraz z klerykami przybył ks. prefekt Tomasz Zięba, który przewodniczył uroczystej Eucharystii, a także wygłosił homilię, nawiązując do służebnego charakteru kapłaństwa. W drugiej części kleryk III roku Mateusz Petrus dał wzruszające świadectwo powołania.

Po Mszy św. odbyło się spotkanie z Służbą Liturgiczną i młodzieżą, podczas którego alumni w przystępny i zabawny sposób mówili o powołaniu i  o życiu w seminarium.

Odkrycie powołania do kapłaństwa nie jest czymś prostym w dzisiejszym świecie. Tym bardziej zobowiązani jesteśmy do wsparcia modlitewnego młodych ludzi, szukających swojego miejsca w Kościele i świecie, odkrywających Boży plan wobec nich. Módlmy się zatem o powołania zwłaszcza z naszej parafii.

Dodaj komentarz

Top