Strona Główna > Polecamy > XII Tydzień kultury chrześcijańskiej – Musimy bronić swojej wiary

XII Tydzień kultury chrześcijańskiej – Musimy bronić swojej wiary

XII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, parafia Św. Brata Alberta Świebodzice

Wykłady, prelekcje, koncerty, spektakle złożyły się na obchody XII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w diecezji świdnickiej pod hasłem „Nowe życie w Chrystusie”.

W kilku miastach diecezji, a także w tym roku w Świebodzicach, odbywały się w dniach 5-12 czerwca wykłady prezentowane przez profesorów Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu oraz Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy. W tegorocznej edycji tygodnia z chrześcijańską kulturą w naszej parafii, drugi wykład (11 czerwca) po ks. Tadeuszu Chlipale wygłosił ks. dr. hab. Jarosław Lipniak, na temat „Bóg ciebie ochrzcił dał ci siłę! Broń swojej wiary!

Prelegent analizował zagadnienie pod kątem 1050. rocznicy Chrztu Polski oraz Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia Bożego pod kontem: duchowym, społecznym i ekumenicznym.

Swoją wiarę musimy pogłębiać. Musimy ją głosić. Bo jeżeli ktoś nie pogłębia swojej wiary i nie głosi swojej wiary, tak na prawdę nie wypełnia nic żeby być chrześcijaninem.

One thought on “XII Tydzień kultury chrześcijańskiej – Musimy bronić swojej wiary