Jesteś tutaj
Strona Główna > Polecamy > XII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej – ciekawe prelekcje

XII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej – ciekawe prelekcje

W naszej diecezji trwa XII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Od 5 do 12 czerwca w wybranych kościołach wierni mają okazję wysłuchać wykładów głoszonych przez profesorów Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy.

Kolejny raz pochylamy się nad najważniejszymi zagadnieniami naszej wiary w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej – przypomina ks. dr Tadeusz Chlipała. – Nasza refleksja dotycząca osobistego świadectwa wiary powinna być pogłębiona szczególnie w kontekście przeżywanego w całym Kościele Roku Miłosierdzia i przeżywanego w Polsce jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski – dodaje rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy.

XII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej przebiega w tym roku pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Od 5 do 12 czerwca w największych miastach naszej diecezji, m.in w Świdnicy, Wałbrzychu, Strzegomiu, Dzierżoniowie, Bielawie i Świebodzicach, odbywają się wykłady wygłaszane przez wykładowców Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej oraz Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Wykładowcy w swoich przedłożeniach analizują zagadnienie bycia świadkiem wiary pod kątem: biblijnym, dogmatycznym, liturgicznym, duchowym, społecznym i ekumenicznym.

Nasza parafia będzie gościć prelegentów, którzy wygłoszą z tej okazji wykłady w poniedziałek (6 czerwca) oraz w sobotę (11 czerwca). Spotkania odbędą się w następującym porządku:

Poniedziałek 6 czerwca (poniedziałek)
18:00 – Msza św. z homilią
18:45 – wykład ks. dr Tadeusz ChlipałaChrzest Polski i jego konsekwencje społeczne i religijne”.

Sobota 11 czerwca (sobota)
18:00 – Msza św. z homilią
18:45 – wykład ks. dr hab. Jarosław Lipniak, „Bóg ciebie ochrzcił, dał ci siłę! Broń swojej wiary!

Zapraszamy wszystkich i zachęcamy do skorzystania z tej formy poznawania swojej wiary.

Organizatorem XII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej jest Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej. Biskup świdnicki Ignacy Dec objął przedsięwzięcie honorowym patronatem.

Dodaj komentarz

Top