Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Biały tydzień – finał

Biały tydzień – finał

Pierwsza Komunia Święta 2016, Parafia Św. Brata Alberta Świebodzice

W sobotę 11 czerwca zakończyliśmy uroczystości białego tygodnia dzieci pierwszokomunijnych.

Zgodnie z tradycją, dzieci przez cały tydzień uczestniczyły w Eucharystii poprzedzonej nabożeństwem czerwcowym. Nasi najmłodsi parafianie wraz z rodzicami, rodzeństwem, krewnymi i przyjaciółmi wsłuchiwali się w krótkie rozważania poświęcone świętym, od których możemy się uczyć jak spełniać w swoim życiu uczynki miłosierdzia. Całość rozważań oparta była o takie postacie jak: św. Brat Albert Chmielowski, św. siostra Faustyna Kowalska, św. Maksymilian Maria Kolbe, św. Jan Paweł II i bł. Matka Teresa z Kalkuty. Dzieci chętnie przychodziły, aby wspólnie wielbić Pana Boga i przyjmować go do swoich czystych serc.

Na koniec białego tygodnia dzieci wspólnie z ks. Mirosławem kibicowały przed telewizorem w meczu otwarcia Mistrzostw Europy, Francja 2016. A w niedzielne popołudnie rodzice dzieci pierwszokomunijnych spotkali się duszpasterzami naszej parafii przy ciastku i kawie dziękując sobie wzajemnie za owocne przeżycie uroczystości I Komunii Świętej, przy okazji kibicując Polakom, którzy wygrali 1:0 z Irlandią Północną podczas Euro 2016.

Dodaj komentarz

Top