Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Ministranci na dekanalnym opłatku u Św. Piotra i Pawła

Ministranci na dekanalnym opłatku u Św. Piotra i Pawła

Dekanalny opłatek ministrantów, Świebodzice

Piotr i Paweł, Mikołaj, Albert i Jadwiga to tytułowe imiona patronów parafii dekanatu Świebodzice, z których przybyli ministranci na wspólnotowy opłatek Służby Liturgicznej.

To już trzecie w tym roku formacyjnym spotkanie Służby Liturgicznej naszego dekanatu. Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas, kiedy jeszcze bardziej można budować wspólnotę między tymi, którzy na co dzień są najbliżej ołtarza.

W dzisiejszych czasach nie jest łatwo zmotywować młodych ludzi, nawet i ministrantów czy lektorów, do tego, aby w niedzielne popołudnie spotkać się z rówieśnikami i kapłanami, i przełamać się opłatkiem, pokolędować, czy opowiedzieć o swojej posłudze w parafii – mówi ks. Mirosław Benedyk dekanalny opiekun Służby Liturgicznej. – Jednak trzeba stwarzać możliwości najmłodszym, aby budować dobre relacje między parafiami, aby się wzajemnie poznawać, współpracować i reprezentować nasz dekanat w diecezji – dodaje dekanalny opiekun.

Na okolicznościowe spotkanie przybyło ponad 30 ministrantów z 4 parafii. Z najliczniejszą grupą przybył ks. Artur Merholc od Św. Mikołaja. Ministranci, lektorzy i ceremoniarze, przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia, wspólnie kolędowali, zakosztowali przygotowanych przez mamy pierogów i ciast. Ważnym elementem były prezentacje swoich wspólnot ministranckich. A zwieńczeniem spotkania był konkurs liturgiczny, w który wygrała parafia Św. Mikołaja. Na II miejscu uplasowała się par. Św. Brata Alberta, a na III miejscu ministranci z par. Św. Jadwigi z Mokrzeszowa.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za przygotowanie tego wydarzenia, zwłaszcza gospodarzom miejsca z parafii Św. Piotra i Pawła.

>>> Galeria z dekanalnego opłatka ministrantów <<<

One thought on “Ministranci na dekanalnym opłatku u Św. Piotra i Pawła

Dodaj komentarz

Top