Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Służba Liturgiczna > W jedności siła – dekanalne spotkanie wigilijne ministrantów (foto, video)

W jedności siła – dekanalne spotkanie wigilijne ministrantów (foto, video)

Dekanalna Wigilia Ministrantów, Św. Brat Albert Świebodzice

Blisko 70 osób, w tym kandydaci na ministrantów, ministranci, lektorzy, ceremoniarze, a także klerycy i księża uczestniczyli w II Dekanalnym Spotkaniu Opłatkowym Służby Liturgicznej. Tegorocznym gospodarzem była parafia Św. Mikołaja w Świebodzicach.

– Pomysł na wigilijne spotkanie opłatkowe pojawił się rok temu, jako element integracji środowiska ministrantów naszego dekanatu. Dzięki takim wydarzeniom, możemy nie tylko się wzajemnie ubogacać, ale i jednoczyć w tym co jest dobre i piękne – mówi ks.Mirosław Benedyk, dekanalny opiekun Służby Liturgicznej.

Modlitwa, słuchanie słowa Bożego, błogosławieństwo, życzenia, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd i suto zastawiony stół wigilijny, to elementy które połączyły wszystkich przybyłych. A w tym roku gościliśmy ministrantów z następujących parafii: Św. Brata Alberta, Św. Piotra i Pawła, Św. Mikołaja, Św. Franciszka i Św. Jadwigi z Mokrzeszowa. Frekwencja była dwa razy wyższa niż rok temu.

Posumowaniem wigilijnego spotkania był parafialny konkurs kolęd, który wygrała parafia Św. Piotra i Pawła. Dziękujemy serdecznie ks. Arturowi Merholcowi i rodzicom z par. Św. Mikołaja za organizację i obsługę wigilii. Bóg zapłać.

>> Galeria z dekanalnej wigilii ministrantów <<

Tak było rok temu – relacja ze dekanalnego spotkanie w roku 2016 w par. Św. Piotra i Pawła

Dodaj komentarz

Top