Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Orszak Trzech Króli 2017

Orszak Trzech Króli 2017

Orszak Trzech Króli, par. Św. Brata Alberta Świebodzice

W mroźne piątkowe popołudnie Rodzinny Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Świebodzic. Monarchowie złożyli pokłon Dzieciątku, a uczestniczący w Orszaku świebodziczanie podzieleni na trzy parafie śpiewali kolędy i wędrowali całymi rodzinami z Rynku do Parku Miejskiego.

Po raz kolejny do udziału w Orszaku zaprosiła Fundacja REM oraz parafia pw. Św. Mikołaja. Frekwencja była umiarkowana z uwagi na blisko dwucyfrowy mróz.

Po kilku kolędach, odśpiewanych na schodach ratusza przez zespół Akord i przez najmłodszych, pod wodzą ks. Piotra Ochońskiego barwny korowód przeszedł z Rynku do Parku Miejskiego, a po drodze młodzież ze świebodzickich szkół przygotowała biblijne scenki – np. stworzenie świata przy kościele pw. Św. Piotra i Pawła, stworzenie człowieka przy pw. Św. Mikołaja; a przy Domu Pomocy Społecznej i Szkoły Specjalnej młodzież przedstawiła kuszenie pierwszych rodziców.

Cały Orszak przemieszczał się w trzech grupach. Przewodziła grupa zielona, czyli nasza parafia – Św. Brata Alberta. Następnie grupa czerwona czyli parafia Św. Mikołaja i na koniec grupa niebieska z parafii Św. Piotra i Pawła.
Nasi parafianie byli bardzo rozśpiewani, a śpiew kolęd prowadził ks. Mirosław Benedyk wsparty głośnym głosem harcerzy ZHR.

W parkowym amfiteatrze królowie: Kacper, Melchior i Baltazar,w których rolę wcielili się nasi parafianie, uczniowie LO, Filip Podhalicz, Kacper Jakubina i Mateusz Ławiński, całą drogę przebyli konno, złożyli pokłon Świętej Rodzinie, wszyscy mogli także pooglądać żywe zwierzęta w szopce, wysłuchać energetycznych Elektrogórali i posilić się pyszną grochówką czy rozgrzać herbatą serwowaną przez uczniów Zespołu Szkół w Mokrzeszowie.

Dziękujemy organizatorom i naszym drogim parafianom za świadectwo wiary i chęć wzięcia udziału w tegorocznym Orszaku.

>> Galeria z Orszaku Trzech Króli 2017 <<<

Dodaj komentarz

Top