Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Iskra Bożego Miłosierdzia spod naszego Kościoła

Iskra Bożego Miłosierdzia spod naszego Kościoła

Od dziesięciu lat, właśnie 28 września dokładnie o godzinie 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, wierni zbierają się, by odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach swojego miasta.

W tegoroczną akcję Iskra Bożego Miłosierdzia włączyło się 220 miast w Polsce. A na całym świecie blisko 80 krajów. W tym roku wierni modlili się w intencjach kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie:

„Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa, i poruszę serca, do których przemawiać będą” (Dz. 1521)

Kolejne intencje, które przyświecały dziś wiernym to pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów. Modlili się też za nasze kraje, „miasta, nasze rodziny i nas samych”. Była oczywiście też intencja papieża na wrzesień: aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

Dodaj komentarz

Top