Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Jedyna taka wigilia z biskupem (audio, video, foto)

Jedyna taka wigilia z biskupem (audio, video, foto)

bp Ignacy Dec - wigilia dla potrzebujacych , par. Św. Brata Alberta Świebodzice

Spotkania wigilijne i opłatkowe z udziałem biskupa Ignacego Deca, to w wielu miejscach i wspólnotach wieloletnia tradycja. Jednak tylko w Świebodzicach takie doroczne, świąteczne spotkanie poprzedzone jest Eucharystią. A Eucharystia to źródło i szczyt całego życia chrześcijańskiego.

Msza św. poprzedzająca wigilijne spotkanie najuboższych, potrzebujących i samotnych mieszkańców Świebodzic, niezmiennie od wielu lat odbywa się na terenie naszej parafii Św. Brata Alberta Chmielowskiego. Organizatorem wigilii jest Urząd Miasta i Ośrodek Pomocy Społecznej.

Witając pasterza diecezji w imieniu władz miasta, Pan Burmistrz podziękował biskupowi za wsparcie duchowe i materialne oraz za osobistą obecność po katastrofie budowlanej, która miała miejsce w kwietniu tego roku. Podziękował także za odprawienie dzisiejszej Mszy św. w intencji mieszkańców Świebodzic oraz wygłoszone słowo.

Słowa powitania skierował także Pan Zdzisław Pantal – przewodniczący Rady Parafialnej, który przedstawił biskupowi stopień zaawansowania prac budowlanych w naszej świątyni.

Powitania przybyłych gości dokonał również ks. proboszcz Daniel Szymanik, a wśród nich byli m.in. Pani Minister Anna Zalewska, Pan Burmistrz Bogdan Kożuchowicz, przedstawiciele rady miasta, rady powiatu, kapłani z ks. dziekanem Józefem Siemaszem na czele, siostra przełożona Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame, a nade wszystko biskup Ignacy Dec.

Pasterz diecezji świdnickiej w homilii wskazał na Maryję, która w pieśni Magnificat wyraziła piękne myśli dotyczące Pana Boga. Maryja w tej modlitwie wychwala trzy wielkie przymioty Pana Boga: wszechmoc, świętość i miłosierdzie. Maryja wskazuje także na postawę ludzi, którzy są beneficjentami Bożych darów: a są to postawy: bycia głodnym, bycia pokornym i postawa bojaźni Bożej

Na koniec biskup, wyraził uznanie dla wykonanych prac budowlanych związanych z ociepleniem dachu i instalacją sufitu napinanego. Jednocześnie zapowiedział, że jego pragnieniem jest konsekracja tego kościoła jeszcze przed odejściem na emeryturę. Życząc błogosławionych Świąt i Nowego Roku 2018 ojciec diecezji pobłogosławił wszystkim zebranym i zwrócił jeszcze uwagę na liczną grupę ministrantów, którzy posługiwali podczas Eucharystii, żywiąc nadzieję, że któryś z nich pójdzie w przyszłości do seminarium. Ustawiając się do pamiątkowego zdjęcia biskup powiedział: – Zobaczymy za kilka lub kilkanaście lat, kto z tej grupy w przyszłości będzie księdzem, może się doczekam tego.

Po Mszy św. wszyscy przeszli do hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tam około 150 osób, zasiadło przy wspólnym wigilijnym stole. Każdy z potrzebujących otrzymał paczki świąteczne w formie produktów żywnościowych.

Dodaj komentarz

Top