Strona Główna > Polecamy > Zwycięstwo naszych piłkarzy

Zwycięstwo naszych piłkarzy

par. Brata Alberta

Nasi ministranci i lektorzy udowodnili, że piłkarsko są najlepszą parafią w diecezji. Ministranci wygrali turniej w Strzegomiu, stając się Piłkarskimi Mistrzami Diecezji. Nasi lektorzy zajęli 3 miejsce.

W Strzegomiu 19 drużyn z całej diecezji zmierzyło się na boisku. Spotkanie rozpoczęło się  wspólną Mszą św. sprawowaną w par. Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej, w czasie której o. Rafał Kwiecień wygłosił homilię. Paulin przekonywał zgromadzonych ministrantów, lektorów i ceremoniarzy, że wszyscy są w jednej drużynie – Jezusa Chrystusa, mają charakterystyczne białe stroje liturgiczne i bronią tych samych wartości.

Następnie przyszedł czas na rozgrywki piłkarskie na boiskach strzegomskiego OSiR w dwóch kategoriach wiekowych – junior i senior. Nasz dekanat reprezentowały 3 drużyny: Juniorzy z par. Brata Alberta, Juniorzy z par. Matki Bożej Ciernie, Seniorzy z naszego dekanatu. Nasi juniorzy nie mieli sobie równych, w finale pokonali dekanat Dzierżoniów 1-0 zdobywając tytuł Piłkarskiego Mistrza Diecezji. Nasi seniorzy po zaciekłej walce wywalczyli wysokie 3 miejsce – zdobywając brązowy medal. „Królem Strzelców” turnieju został zawodnik z naszej parafii Jakub Nawojski. Gratulujemy historycznego występu naszej Służby Liturgicznej.

Klasyfikacja końcowa – kategoria junior
1. Parafia Św. Brata Alberta w Świebodzicach