Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > W służbie Bogu

W służbie Bogu

Już po raz czwarty harcerki i harcerze ZHR z Pierwszej Świebodzickiej Drużyny „Światło” im. św. Łucji i z Pierwszej Świebodzickiej Drużyny „Virtus” pełnili wartę honorową przy Grobie Pańskim.

Robert Baden-Powell założyciel skautingu mówił, że dla pełnego wychowania skauta, poza dbałością o wychowanie fizyczne, rozwój intelektualny, społeczny, musi być wychowanie religijne. Deklaracja „służba Bogu” w Przyrzeczeniu Harcerskim była od początku na pierwszym miejscu. Aleksander Kamiński, pisząc swoje podręczniki dla zuchmistrzów, mocno podkreślał wagę religijnego wychowania zucha. Wiara i religia są bardzo ważnymi elementami kształtowania charakteru człowieka. Dostrzegalnym świadectwem służby Bogu była warta naszych harcerzy przy Grobie Pańskim.

Harcerze ZHR wartowali cały dzień, od wczesnych godzin rannych, do samego wieczora. Uroczyste zmiany robili co 30 min. Poza wymiarem służby polegającej na tradycji Straży Grobu Pańskiego wpisaną w historię parafii, harcerki i harcerze poprzez swoją postawę również modlili się i adorowali żywego Boga umieszczonego w monstrancji.

Dodaj komentarz

Top