Strona Główna > Aktualności > XVIII Dzień Papieski pod hasłem “Promieniowanie Ojcostwa”

XVIII Dzień Papieski pod hasłem “Promieniowanie Ojcostwa”

„Promieniowanie Ojcostwa” – to hasło Dnia Papieskiego, który już po raz osiemnasty obchodzony jest w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie.

Poprzez szereg wydarzeń duchowych i kulturalnych przypominane jest nauczanie Jana Pawła II. Tego dnia odbywa się również zbiórka na „żywy pomnik” Papieża – Polaka: stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Organizatorem Dnia Papieskiego jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

– „Promieniowanie ojcostwa” – bardzo się cieszymy, że episkopat przyjął w tym roku takie właśnie hasło – mówi ks. Dariusz Kowalczyk, prezes Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. – Ojcostwo trzeba dowartościować, zwłaszcza, gdy przeżywa tak wielki kryzys – dodaje. Jak wyjaśnia, Jan Paweł II uczy, że nie można być prawdziwym ojcem, jeśli nie odkryje się najpierw, że jest się synem Boga. Poczucie Bożego synostwa sprawia, że człowiek zaczyna być ojcem wobec innych – ojcem w rodzinie lub ojcem duchowym.

W zbiórkę funduszy na stypendia włączyła się również młodzież z naszej parafii. Po całym dniu kwestowania spotkała się w domu parafialnym na spotkaniu integracyjnym z lektorami, scholą i ministrantami.