Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > XIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej: Wydaje się, że Bóg nie istnieje

XIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej: Wydaje się, że Bóg nie istnieje

par. Św. Brata Alberta Świebodzice

W drugim dniu trwającego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej z prelekcją zawitał w murach naszego kościoła ojciec duchowny świdnickiego seminarium duchownego, filozof, asceta, ks. Marcin Dolak, który zgromadzonym słuchaczom postawił najważniejsze pytanie na świecie: Czy Bóg istnieje?

Rozważania naszego gościa były dość prowokujące, ponieważ ks. Marcin wcielił się w rolę filozofa i wyszedł od pytania: Czy Pan Bóg istnieje? I odpowiedź padła szybko: wydaje się, że nie istnieje. Dlaczego? Ponieważ jest nam w ogóle do niczego niepotrzebny. W dzisiejszych czasach można wszystko lub prawie wszystko wytłumaczyć za pomocą nauki. Ale wydaje się także, że Bóg istnieje. Mamy na to argumenty. Jakie?

Serdecznie zachęcamy do wysłuchania prelekcji.

Nasze chrześcijaństwo należy przeżywać w taki sposób, żeby rozwijać także swoją wiedzę o Bogu, żeby myśleć, zastanawiać się, na tymi pytaniami, żeby szukać argumentów, sięgać do książek, żeby się zaciekawić tym wszystkim, żeby to nas porwało trochę, żeby nasza wiedza o Bogu nie była tylko wiedzą zaczerpniętą od dziadków czy rodziców. – Ja mam teraz szukać, ja mam sobie pytania stawiać, ja mam sięgać do różnych pozycji, nie tylko do biblii, aby ta nasza wiara była mądra, racjonalna, żebyśmy rozumieli chociaż troszeczkę w to, co wierzymy – mówił ks. Marcin Dolak.

Dodaj komentarz

Top