Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > XIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej: Ukrywanie wiary szkodzi

XIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej: Ukrywanie wiary szkodzi

ks. Dominik Ostrowski, Św. Brat Albert Świebodzice

Od 4 do 11 czerwca trwa w diecezji XIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Jego hasłem przewodnim są słowa: „Idźcie i głoście”. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. z krótkim wykładem przybył do naszego kościoła ks. dr hab. Dominik Ostrowski.

Wicerektor świdnickiego seminarium starał się udzielić odpowiedzi na pytanie: Po co nam procesje eucharystyczne? Z prelekcji można było wyodrębnić dwa wątki: po pierwsze, jeśli będziemy naszą wiarę ukrywali, to stanie się coś złego i to nie komuś, tylko nam samym oraz drugi wątek: istnieje zagrożenie związane z procesjami eucharystycznymi, które może przybrać postać zabobonnego używania Pana Boga. Serdecznie zachęcamy do wysłuchania wykładu.

 

Dodaj komentarz

Top