Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > U Królowej Rodzin w podziękowaniu za dar I Komunii Świętej

U Królowej Rodzin w podziękowaniu za dar I Komunii Świętej

Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych Wambierzyce, par. Św. Brata Alberta Świebodzice

Pierwsza Komunia Święta naszych dzieci była szczególną radością rodziców, parafii i wszystkich gości. Wyrażając wdzięczność za dar Eucharystii, grupa dzieci i rodziców nawiedziła sanktuaria maryjne w Wambierzycach i Bardzie Śląskim.

Św. Ambroży z Mediolanu pisał, że nie ma obowiązku większego nad obowiązek wdzięczności, a wdzięczność to uczucie będące odpowiedzią na doświadczone dobro. Dlatego nasza wizyta u Królowej Rodzin, aby dziękować, że w pełni możemy uczestniczyć w świętych tajemnicach naszej wiary.

Już na miejscu grupa uczestniczyła we Mszy Św. pod przewodnictwem ks. Mirosława. W dalszej kolejności z przewodnikiem zwiedziliśmy istniejące od ośmiu wieków wambierzyckie sanktuarium, odwiedziliśmy ruchomą szopkę, a także pątniczym szlakiem przeszliśmy dróżki kalwaryjskie. To dlatego Wambierzyce zwane są potocznie „małą Jerozolimą” lub „Śląską Jerozolimą”. Gościliśmy także w klasztornej, franciszkańskiej kuchni, w której posililiśmy się, aby nie ustać w drodze.

W Bardzie Śląskim u Matki Bożej Strażniczki Wiary, podjęci przez ojca kustosza poznaliśmy historię  wielowiekowej figurki Matki Bożej wystawionej ku czci wiernych na głównym ołtarzu, a także odwiedziliśmy nietuzinkową szopkę Bożonarodzeniową.

>> Galeria zdjęć z pielgrzymki dzieci pierwszokomunijnych <<

Dodaj komentarz

Top