Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Wrześniowe spotkanie z Fatimską Panią

Wrześniowe spotkanie z Fatimską Panią

W środę 13 września w roku setnej rocznicy Objawień Fatimskich, wierni zgromadzili się na wieczornym nabożeństwie ku czci Matki Bożej.

13 września 1917 r. było to piąte objawienie Maryi w Fatimie i prośba o odmawianie Różańca. „Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają Różaniec i pokutują za grzechy”.

Wieczornej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. wikariusz Mirosław Benedyk, który przybliżył treść objawień maryjnych nawiązując do drugiej tajemnicy fatimskiej mówiącej o zawierzeniu Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi oraz o pierwszych sobotach miesiąca. – Maryja w trakcie objawień fatimskich wskazała nadzieję dla świata w obliczu nieszczęść czekających ludzkość. To nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca – mówił kaznodzieja.

Po Mszy św. nastąpiło tradycyjne odczytanie intencji zapisanych przez wiernych w księdze fatimskiej, wspólnie odmówiono dziesiątkę różańca i zapalonymi świecami w uroczystej procesji wierni przeszli z figurą Matki Bożej w koło kościoła, aby uczcić Jej Niepokalane Serce.

 

Dodaj komentarz

Top