Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Służba Liturgiczna > Ministranci z planami na przyszłość

Ministranci z planami na przyszłość

ministranci, Św. Brat Albert Świebodzice

U początku nowego roku duszpasterskiego i formacyjnego w pierwszy czwartek miesiąca 7 września swoje spotkanie wraz księdzem opiekunem miała Służba Liturgiczna.

Po uroczystej Eucharystii w kościele, na spotkaniu w domu parafialnym opiekun ministrantów i lektorów ks. Mirosław Benedyk podsumował okres wakacji. Najgorliwsi ministranci zostali wyróżnieni i nagrodzeni. Oprócz pamiątkowych pucharów i dyplomów pierwsza trójka udała się na zagraniczną wycieczkę w czeskie Karkonosze. Pierwsze miejsce i tytuł ministranta wakacji zdobył po raz pierwszy Michał Szynalski.  W dalszej części zbiórki każdy z obecnych członków Służby Liturgicznej ponowił swoją decyzję o trwaniu we wspólnocie parafialnej jako ministrant lub lektor. Ustalono termin cotygodniowych zbiórek: ministranci będą spotykać się we wtorki, po wieczornej Mszy św., a lektorzy w piątek także po wieczornej Mszy św. Wspólne celebrowanie pierwszych czwartków miesiąca będzie już regułą w naszej wspólnocie, a każdy ministrant i lektor będzie przychodził na wyznaczone przez siebie dyżury niedzielne i tygodniowe. Tego dnia gościem specjalnym na naszym spotkaniu był ks. praktykant akolita Radosław Mielczarek, który poprowadził zabawy integracyjne dla ministrantów. 

Co do planów na przyszłość są już nakreślone. Także i w tym roku chcemy się spotykać w naszym świebodzickim dekanacie z ministrantami przy ołtarzu, na boisku, czy ognisku. Nie obce są nam też inicjatywy diecezjalne, w których uczestniczymy systematycznie, a których w tym roku nie opuścimy, a są to: szkoła ceremoniarza, kurs lektorski, pielgrzymka diecezjalna ministrantów w ramach przygotowania do uroczystości Chrystusa Króla oraz sportowe spotkania, takie jak zimowe zawody narciarskie, turniej tenisa stołowego czy piłki nożnej, a także zawody pływackie. Mamy także plany, o których po cichu marzymy, aby w maju 2018 reprezentować naszą diecezję na Mistrzostwach Polski Ministrantów w Piłce Nożnej, ale czas pokaże czy uda nam się je spełnić.

Na koniec cała wspólnota odśpiewała ministrancki hymn „Króluj nam Chryste„. Nagranie do zobaczenia poniżej.

 

Klasyfikacja wakacyjna ministrantów i lektorów:

suma
1. SZYNALSKI Michał 80
2. DYLEWSKI Miłosz 76
3. JANAŚ Patryk 72
4. KRÓL Maciej 64
  SZKLARCZYK Gabriel 64
6. BŁASZ Alex 60
BUCZEK Kacper 60
WIERZBICKI Dawid 60
9. KOSTRZYCKI Igor 48
10. ZAPŁOTNY Oliwier 44
GESEK Wiktor 44
NOWAK Jan 44
13. BACHÓRZ Olaf 40
SOKOŁOWSKI Konrad 40
15. NOWAK Jakub 36
16. NAWOJSKI Jakub 32
PAWLAK Jakub 32
18. PAJOR Jakub 28
19. JĘDRZAK Piotr 24
GUŁAJ Filip 24
21. CIARCIŃSKI Ignacy 20
NIZIŃSKI Wojciech 20
23. SOSGÓRNIK Krystian 16
24. ZAJĄC Tomasz 12
25. DE MERCURIO Ermelindo 0

 

 

Dodaj komentarz

Top