Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Oj się działo, czyli Festiwal Młodych w Wambierzycach

Oj się działo, czyli Festiwal Młodych w Wambierzycach

Light for Live Wambierzyce 2017, par. Św. Brata Alberta w Świebodzicach

Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w tym roku pod hasłemLight for lifeodbyło się 16 września w Wambierzycach. Organizatorzy na czele z ks. Kamilem Pawlikiem, głównym koordynatorem akcji bardzo zabiegali , aby młodzież doświadczyła żywego Kościoła.

Tegoroczny festiwal odbył się w nieco innej odsłonię niż co roku, co można było zobaczył już po medialnej promocji samego wydarzenia. Festiwal miał swoich ambasadorów, a wśród nich byli między innymi: bp Grzegorz Ryś, bp Igancy Dec, czy rapujący ks. Jakub Bartczak. Festiwal był promowany także w ogólnopolskiej Telewizji Republika.

Na miejscu czekało na uczestników wiele niespodzianek wrażeń i atrakcji. Do południa odbyła się spowiedź oraz konferencja Dobromira Mak Makowskiego, po której zaczęła się strefa młodych. Każdy z uczestników mógł wybrać interesujący go temat i udać się na spotkanie do kolorowej grupy tak zwanej strefy których było aż 4. Strefa sportowa, taneczna, wolności, relacji. Największą popularnością cieszyła się strefa tańca. Każdy mógł wybrać coś co go interesuje i co sprawi mu radość, a przy tym można było znaleźć coś dla wzrostu duchowego.

W godzinach południowych odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu. Młodzi pomimo niesprzyjającej pogody adorowali Jezusa eucharystycznego na placu przed bazyliką. Pod adoracji przyszedł czas na wspólną Eucharystię ze wszystkimi uczestnikami tegorocznego festiwalu pod przewodnictwem Jego Ekscelencji księdza biskupa Ignacego Deca.

Wielu młodych także mocno przeżyło Drogę Krzyżową. Prowadzone rozważania dotykały najczulszych strun młodzieńczych serc i poruszały aktualne problemy nastolatków.

Wieczór zakończył się fantastycznym koncertem Dobromira Mak Makowskiego i zespołu „niemaGotu”, gdzie młodzi ludzie wychwalali Boga tańcem oraz śpiewem. W rytm muzyki tańczył sam biskup Ignacy.

Wśród ponad 2 tys. uczestników nie zabrakło także świebodzickiej młodzieży, która przybyła wraz z opiekunami, m.in. z kl. Radosławem Mielczarkiem i Panią katechetką Katarzyną Wroną.

Dodaj komentarz

Top