Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej

Wielki Czwartek, Kościół Św. Brata Alberta, Świebodzice

W ten wielkoczwartkowy wieczór nasze myśli biegną do wieczernika, by usłyszeć po raz kolejny słowa Pana Jezusa „Bierzcie i jedzcie to jest Ciało moje”, „To czyńcie na moją pamiątkę”. Wyrażamy wdzięczność za dar Eucharystii, za pokarm na życie wieczne. Wyrażamy wdzięczność tym, dzięki którym możemy uczestniczyć w Eucharystii.

Mszą sprawowaną w wieczór Wielkiego Czwartku rozpoczyna Kościół Paschalne Triduum. Przypomina ową Ostatnią Wieczerzę, kiedy to Pan Jezus, tej nocy, której był wydany i umiłował swoich na świecie do końca, ofiarował Bogu Ojcu pod postaciami chleba i wina swoje ciało i swoja krew, dał apostołom do spożywania oraz im i ich następcom w kapłaństwie nakazał, aby Je ofiarowali.

Celebracją tej świętej liturgii Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy święte Trzy dni, które przypominają o męce, śmierci i Zmartwychwstaniu Pańskim. Celebracja tych świąt niewątpliwie napełnia nasz serca nadzieją na nasze zmartwychwstanie, zmartwychwstanie naszych bliskich, na wieczność.

Wieczornej Mszy Św. Wieczerzy Pańskiej przewodniczył ks. Proboszcz Daniel, współkoncelebransami byli ks. Mirosław, wikariusz parafialny i ks. Józef, rezydent. W homilii ks. Mirosław mówił o tajemnicy Eucharystii i sakramencie kapłaństwa. Dziękował także wiernym za ich życzliwość i otwartość.

Ileż dobroci ksiądz ciągle w tym kraju otrzymuje od ludzi świeckich. Ta ogromna życzliwość wręcz zawstydzająca. Słodycz pierwszej jakości.

Podczas Eucharystii miało miejsce przyjecie 9 kandydatów do grona ministrantów.

Na zakończenie Służba Liturgiczna, parafianie i harcerze złożyli życzenia i wręczyli kwiaty oraz ornaty naszym księżom w dniu ustanowienia przez Jezusa sakramentu kapłaństwa.

»»» Zobacz galerię zdjęć z Wielkiego Czwartku 2016 «««

Dodaj komentarz

Top