Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Promocja nowych ministrantów

Promocja nowych ministrantów

Promocja ministrantów 2016, Świebodzice, Św. Brat Albert

W Wielki Czwartek 24 marca podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej do grona Służby Liturgicznej zostało włączonych dziewięciu nowych chłopców.

Podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej o godz. 18:00 ksiądz Proboszcz poświęcił komże oraz pobłogosławił nowych ministrantów, którzy pierwszy stanęli przy ołtarzu w stroju liturgicznym. Kandydaci zostali odpowiednio przygotowani do tej zaszczytnej służby. Mamy nadzieję, że z pomocą łaski Bożej dobrze będą wypełniać swoje zobowiązania. Przez okres siedmiu miesięcy chłopcy zdobywali wiedzę i umiejętności pod czujnym okiem opiekuna Służby Liturgicznej ks. Mirosława.

Posługa ministranta do której zostali dopuszczeni nasi chłopcy jest potrzebna Kościołowi i bardzo przez Kościół ceniona. Ministrant bowiem pomaga kapłanowi przy sprawowaniu świętych obrzędów, szczególnie podczas Mszy Św. Od tej pory ci chłopcy będą nosić świętą księgę, a także krzyż, zwycięski sztandar naszej wiary, będą dawać znaki dzwonkami, podawać dary ofiarne oraz na cześć Boga nosić kadzidło i światło.
Życzymy wszystkim nowym ministrantom, aby byli chlubą swoich rodzin, naszej parafii, a swoim postępowaniem i dobrze wypełnionymi obowiązkami godnie służyli na Chwałę Pana.

Na Chwałę Boga w Trójcy Świętej Jedynego przyjmujemy tych chłopców do grona ministrantów.
Bogu niech będą dzięki.

Do grona ministrantów zostali przyjęci:

 1. Ignacy CIARCIŃSKI
 2. Ermelindo DE MERCURIO
 3. Miłosz DYLEWSKI
 4. Alexander JANIAK
 5. Miłosz KAWALEC
 6. Rafał KOSZEL
 7. Maciej KRÓL
 8. Jakub PAJOR
 9. Dawid WIERZBICKI
   

One thought on “Promocja nowych ministrantów

Dodaj komentarz

Top