Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Wiara jest zawsze twoim wyborem – ks. Paweł Traczykowski (audio)

Wiara jest zawsze twoim wyborem – ks. Paweł Traczykowski (audio)

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej ks. Traczykowski, Świebodzice

Od 3 do 10 czerwca trwa w diecezji XIV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Jego hasłem przewodnim są słowa: „Duch, który umacnia miłość”. We wtorek po wieczornej Mszy św. z krótkim wykładem przybył do naszego kościoła ks. Paweł Traczykowski.

Ksiądz prelegent próbował odpowiedzieć na pytanie, jaki jest nasz największy problem w wierze. Zwrócił uwagę, że wielu z nas nie wierzy, że Bóg jest Osobą, która do nas mówi, i z którą możemy wejść w relację. Bardzo często traktujemy Pana Boga jako coś, a nie Kogoś. Ten problem jest widoczny także w odniesieniu do Ducha Świętego. To, co wyróżniało myśl Ojców Kościoła na jego temat, to fakt, że oni podkreślali, iż chrześcijanin powinien wejść w relację z Duchem Świętym jako Osobą. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania wykładu.

Ks. mgr lic. Paweł Traczykowski – kapłan diecezji świdnickiej, wyświęcony na kapłana w roku 2009, w latach 2009-2011 wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Bielawie. W latach 2011-2017 studiował w Rzymie w Instytucie Patrystycznym Augustianum, który jest częścią Uniwersytetu Laterańskiego. Były to studia z zakresu patrologii (nauka Ojców Kościoła). Aktualnie posługuje jako wikariusz parafii katedralnej. Jest także wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym w Świdnicy.

Dodaj komentarz

Top