Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Pierwsza rocznica – Czas dziękczynienia za dar Komunii Świętej

Pierwsza rocznica – Czas dziękczynienia za dar Komunii Świętej

Rocznica I Komunii Św. Świebodzice Św. Brat Albert

W niedzielę 3 czerwca w naszej parafii podczas Mszy świętej o godz. 12.00 dzieci z klas czwartych obchodziły rocznicę pierwszej Komunii Świętej. Był to czas dziękczynienia za możliwość uczestniczenia w pełni w Eucharystii.

Odżyły radosne wspomnienia sprzed roku, ale towarzyszyło również pytanie jak w ciągu tego roku Jezus Eucharystyczny i przebaczający był obecny w moim życiu. Odpowiedzi na to pytanie znajdowały dzieci w swoich sercach. Robiły one swoisty rachunek sumienia, by rozbudzać w sobie jeszcze większe pragnienie Boga

Odżyły radosne wspomnienia, które towarzyszyły nam przed rokiem. Pierwszy sakrament pokuty i pierwsze przyjęcie Komunii świętej. Wielki entuzjazm i przeżycia towarzyszące tym chwilom. Stojąc jeszcze raz wspólnie w bliskości ołtarza, ubrani w komunijne stroje, idący w uroczystej procesji po Najświętszy Sakrament. Kolejne radosne przeżycie i przypomnienie, że Jezus żyje i jest obecny w Eucharystii.

Mszę świętą z udziałem dzieci rocznicowych odprawił ksiądz proboszcz Daniel Szymanik, a homilię wygłosił ks. wikariusz Mirosław Benedyk, zachęcając do przyjmowania postawy serca, takiego jakie miał Pan Jezus czyli posłusznego, pokornego, cierpliwego, kochającego i wreszcie przebaczającego. Dzieci rocznicowe, w tym 12 chłopców, którzy zostali nowymi ministrantami, przygotowały asystę liturgiczną, uczestnicząc w liturgii Słowa, procesji z darami, niosąc kadzidło i świece, dzwoniąc dzwonkami oraz odczytując stosowne komentarze. One też przed zakończeniem Mszy świętej podziękowały kapłanom za duchowe prowadzenie i wsparcie.

Dodaj komentarz

Top