Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Kolorowy Biały tydzień Dzieci Pierwszokomunijnych

Kolorowy Biały tydzień Dzieci Pierwszokomunijnych

Biały Tydzień 2018, Św. Brat Albert Świebodzice

Po Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej tajemnicę Eucharystii dzieci świętowały jeszcze przez pięć dni gromadząc się na Mszy Świętej, podczas których poznawały jak Pan Jezus przez liturgię może działać w ich życiu.

W poszczególne dni Białego Tygodnia ks. wikariusz Mirosław Benedyk podejmował, krótkie refleksje dotyczące kolorów spotykanych w liturgii, jako znaków, przez które przemawia Bóg do swoich dzieci, a one odpowiadają.

Od poniedziałku do piątku omówiliśmy następujące kolory:

W Piśmie Świętym kolor biały pojawia się tam, gdzie Bóg przychodzi do człowieka i gdzie Bóg przebywa, czyli w wieczności. Kolor biały oznacza chwałę Boga i światło Jego łaski. A dla człowieka jest znakiem czystego serca. Kolor złoty jest symbolem tego co jest najcenniejsze i najdroższe na ziemi. A Bogu chcemy oddać to, co mamy najcenniejsze. Kolor złoty symbolizuje Bóstwo, obecność Boga, miejsce Jego przebywania. Zielony kolor oznacza nowe życie, tak jak zieleń na wiosnę. Zielony kolor w Piśmie Świętym oznacza życie dane przez Boga. Jeżeli popatrzymy na fioletową kapłańską stułę w konfesjonale, to ona wzywa nas do nawrócenia, do pokuty i przygotowania na spotkanie z Jezusem Chrystusem w Komunii Świętej. Kolor fioletowy używany jest także podczas pogrzebu zmarłych. Kiedy patrzymy na kolor czerwony, to Bóg oczekuje od nas gorącej miłości, poświęcenia, chętnego znoszenia trudów, a nawet gotowości oddania życia.

Po piątkowej Eucharystii, dzieci zgromadziły się przy grobie pierwszego proboszcza ks. Zenona Kowalskiego, aby pomodlić się wspólnie za zmarłego kapłana.

W sobotę grupa dzieci z rodzicami, panią katechetką i księdzem wyrusza na pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy Zdroju.

Dodaj komentarz

Top