Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Święto Pieczonego Ziemniaka 2017

Święto Pieczonego Ziemniaka 2017

Festyn rodzinny pod nazwą „Dzień Ziemniaka”, który wpisał się już w tradycję Świebodzic, mimo sobotniego chłodu i deszczowych chmur odbył się, a mieszkańcy i parafianie nie zawiedli.

Chociaż słońca było jak na lekarstwo, a ciemne chmury spowiły miasto, to parafialny punkt gastronomiczny działał prężnie i obok stoiska Spółdzielni Mieszkaniowej był jednym z dwóch, który nie przestraszył się deszczu. Dzieci i młodzież wraz z nauczycielami swoje stoiska przenieśli do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 2, w której odbywały się gry i zabawy, a także serwowano, ciasta, napoje i inne kulinarne atrakcje.

Wśród stoisk kulinarno – gastronomicznych dużą popularnością jak zawsze cieszyło się stoisko parafialne. I chociaż w tym roku schroniliśmy się pod namiotami, to pierogi, ciasto i dania z grilla szybko znalazły swoich nabywców.

W tym roku gośćmi specjalnymi na „Ziemniaku” byli mieszkańcy partnerskich Jilemnic z Czech.

Wielkie zaangażowanie ludzi dobrej woli, przyjaciół i sympatyków naszej parafii przyczyniło się do włączenia się naszej wspólnoty w to miejskie wydarzenie. Dziękujemy naszym paniom gospodyniom, sponsorom i ludziom dobrej woli, za pomoc i zaangażowanie się w to przedsięwzięcie.

Dochód z parafialnego stoiska, jak co roku zostanie przeznaczony na prace budowlane naszej świątyni. Dzięki waszemu wsparciu uzyskano kwotę 2.734 zł.

>> Galeria zdjęć z „Ziemniaka 2017″<<

 

Dodaj komentarz

Top