Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > W rocznicę śmierci ks. Zenona Kowalskiego – pamięć wciąż żywa

W rocznicę śmierci ks. Zenona Kowalskiego – pamięć wciąż żywa

W 5. rocznicę śmierci pierwszego proboszcza naszej parafii o godz. 18.00 sprawowana była Eucharystia w jego intencji. Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Daniel Szymanik. Następnie kapłani i zgromadzeni wierni przeszli pod grób ks. Zenona Kowalskiego, gdzie zapalono znicze i odśpiewano modlitwę Anioł Pański.

Rocznica śmierci bliskiego nam kapłana jest okazją do zatrzymania się nad swoim życiem i popatrzenia na nie z perspektywy człowieka wierzącego. – Tylko religia dysponuje takim spojrzeniem na ludzkie życie, które sięga poza doczesność. Świat nam proponuje tylko doczesność, natomiast Bóg daje  nam wieczność – mówił w kazaniu ks. Daniel.

Dodaj komentarz

Top